- Lista okręgów
Numer okręgu
| Liczba uprawnionych
| Liczba wydanych kart
| Frekwencja
| Liczba oddanych głosów
| Liczba głosów ważnych
| Procent głosów ważnych
| Liczba wybranych radnych
| Liczba nie obsadzonych mandatów
| Fakt przeprowadzenia głosowania
| Okręg nr 1 | 15467 | 5404 | 34,94 | 5396 | 5135 | 95,16 | 7 | 0 | TAK | Okręg nr 2 | 12229 | 4022 | 32,89 | 4018 | 3792 | 94,38 | 6 | 0 | TAK | Okręg nr 3 | 11057 | 3872 | 35,02 | 3859 | 3690 | 95,62 | 5 | 0 | TAK | Okręg nr 4 | 10783 | 3386 | 31,40 | 3385 | 3248 | 95,95 | 5 | 0 | TAK | | Suma w skali gminy | 49536 | 16684 | 33,68 | 16658 | 15865 | 95,24 | 23 | 0 | | |
|
- Lista komitetów, które zgłosiły kandydatów do rad gmin
Numer list i nazwa komitetu
| Liczba uzyskanych głosów ważnych
| Procent głosów ważnych
| Procent głosów ważnych względem sumy okręgów
| Liczba otrzymanych mandatów
| 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | 5572 | 35,12 | 35,12 | 12 | 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa Społeczna Wspólnota Samorządowa | 805 | 5,07 | 6,38 | 0 | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | 3357 | 21,16 | 21,16 | 7 | 10 - Komitet Wyborczy Wyborców "Mieszkańcy Będzina" | 771 | 4,86 | 4,86 | 0 | 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Blok 2002 | 161 | 1,01 | 1,01 | 0 | 12 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej | 1012 | 6,38 | 6,38 | 0 | 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Prawa i Obywateli | 2525 | 15,92 | 15,92 | 4 | 14 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin | 666 | 4,20 | 5,47 | 0 | 15 - Komitet Wyborczy Wyborców Wyborcza Inicjatywa Gospodarcza | 996 | 6,28 | 6,28 | 0 | | Suma w skali gminy | 15865 | 100,00 | | 23 | |
|
Udział procentowy komitetów w ogólnej liczbie głosów ważnych | | 35,12% | | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | 5,07% | | 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa Społeczna Wspólnota Samorządowa | 21,16% | | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | 4,86% | | 10 - Komitet Wyborczy Wyborców "Mieszkańcy Będzina" | 1,01% | | 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Blok 2002 | 6,38% | | 12 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej | 15,92% | | 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Prawa i Obywateli | 4,20% | | 14 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin | 6,28% | | 15 - Komitet Wyborczy Wyborców Wyborcza Inicjatywa Gospodarcza |
| * do wyświetlenia wykresów konieczne
jest zainstalowanie programu Flash firmy Macromedia w wersji 5.0 jako
pluginu przeglądarki.
|
Udział komitetów w podziale mandatów | | 52,17% | | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | 30,43% | | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | 17,39% | | 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Prawa i Obywateli |
| * do wyświetlenia wykresów konieczne
jest zainstalowanie programu Flash firmy Macromedia w wersji 5.0 jako
pluginu przeglądarki.
|
- Lista wybranych radnych
Numer list i oznaczenie listy
| Numer okręgu
| Numer na liście
| Dane osobowe radnego
| Liczba uzyskanych głosów ważnych
| Procent głosów ważnych w okręgu
| Sposób wyboru
| 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 1 | 1 | BRODZIŃSKI SŁAWOMIR | 501 | 9,76 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 1 | 2 | HERPEL JANUSZ | 244 | 4,75 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 1 | 4 | ZIĘTEK BEATA | 157 | 3,06 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 1 | 7 | LISOWSKI KAZIMIERZ | 177 | 3,45 | wybrano większością głosów | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | Okręg nr 1 | 1 | KISIEL MAREK | 173 | 3,37 | wybrano większością głosów | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | Okręg nr 1 | 2 | KOCZUR ANNA | 183 | 3,56 | wybrano większością głosów | 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Prawa i Obywateli | Okręg nr 1 | 1 | BARAN RADOSŁAW | 335 | 6,52 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 2 | 1 | DĄBROWSKA MARIA | 452 | 11,92 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 2 | 2 | SZYDŁO WALDEMAR BOLESŁAW | 259 | 6,83 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 2 | 4 | PIETRZYK MARIAN | 210 | 5,54 | wybrano większością głosów | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | Okręg nr 2 | 1 | MACIEJEWSKA KATARZYNA | 204 | 5,38 | wybrano większością głosów | 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Prawa i Obywateli | Okręg nr 2 | 2 | DELOWSKI TOMASZ | 155 | 4,09 | wybrano większością głosów | 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Prawa i Obywateli | Okręg nr 2 | 4 | WACŁAWCZYK TOMASZ | 172 | 4,54 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 3 | 1 | MARCINKIEWICZ ANTONI | 317 | 8,59 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 3 | 2 | ZAGÓRNY LESZEK | 170 | 4,61 | wybrano większością głosów | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | Okręg nr 3 | 3 | BEŁDOWSKI JERZY | 286 | 7,75 | wybrano większością głosów | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | Okręg nr 3 | 6 | STAROŃ GRAŻYNA | 238 | 6,45 | wybrano większością głosów | 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Prawa i Obywateli | Okręg nr 3 | 5 | ROSIŃSKI ARTUR | 189 | 5,12 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 4 | 1 | STRÓZIK MAREK | 164 | 5,05 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 4 | 6 | STOJEK GRAŻYNA | 188 | 5,79 | wybrano większością głosów | 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy | Okręg nr 4 | 10 | PLESZKUN SYLWESTER | 179 | 5,51 | wybrano większością głosów | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | Okręg nr 4 | 1 | MENTEL HALINA | 241 | 7,42 | wybrano większością głosów | 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Komitet Rozwoju Będzina | Okręg nr 4 | 10 | BUGAJSKI MAREK | 184 | 5,67 | wybrano większością głosów | | Liczba wybranych radnych | | | | | | 23 | |
| |